10 czerwca – Święty niezłomny

Historia księdza Pedro Povedy, który działał na rzecz mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Rok 1901, ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz edukacji kobiet oraz biednych dzieci. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego… Historia życia hiszpańskiego księdza, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Poveda założył Stowarzyszenie Terezjańskie zajmujące się duchowym przygotowaniem nauczycieli. Aktywnie wspierał walkę o prawa kobiet. Zginął śmiercią męczeńską w 1936 roku.

Święty niezłomny

W kinie Grażyna 10 czerwca o godz. 16.00

Film biograficzny. Reż. Pablo Moreno, wyk.: Raúl Escudero, Elena Furiase, Miguel Berlanga, Fran Calvo, Silvia Garcia, Elías Fernández, prod. Hiszpania 2016, czas projekcji: 116 min.

10 czerwca – Dzisiejsza miłość (Love Aaj Kal)

Próbka kina rodem z „Bollywood”. Dwie historie, które toczą się w zupełnie innych czasach. Obrazują jak bardzo zmieniło się myślenie i podejście do życia. Pokazuje różnicę w związkach: tych sprzed lat i tych obecnych. W 1965 Veer Singh (Saif Ali Khan) zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Harleen Kaur. Nic o dziewczynie nie wie, ale przysięga jej wieczną miłość. Gdy Harleen wyjeżdża, chłopak jedzie za nią. Tylko po to, by móc ją zobaczyć. Natomiast żyjący w XXI wieku Jai (Saif Ali Khan) jest związany z Meerą (Deepika Padukone). Jednak to nie jest wielka miłość aż po grób. Postanowili być ze sobą bez żadnych zobowiązań. Gdy dziewczyna dostaje pracę w Delhi, para rozstaje się, bowiem obydwoje wiedzą, że związek na odległość nie może przetrwać zbyt długo.

W rolach głównych Saif Ali Khan i Deepika Padukone. W drugoplanowych Rishi Kapoor i Rahul Khanna. Reżyser Imtiaz Ali. W filmie na dwóch płaszczyznach czasowych pokazano miłość, walkę o obecność drugiej osoby w naszym życiu na przekór okolicznościom. Bohaterowie zmagają się z nieznajomością swoich serc, z brakiem odwagi w uczuciach. Film pokazuje zwycięstwo miłości, która trwa. Jej symbolem jest pojawienie się w filmie razem Neetu Singh i Rishi Kapoor, którzy grają tu wierne małżeństwo, sami będąc małżeństwem od 30 lat.

Dzisiejsza miłość (Love Aaj Kal)

W kinie Grażyna 10 czerwca o godz. 18.00

Komediodramat. Reż. i scen. Imtiaz Ali, wyk.: Saif Ali Khan, Deepika Padukone, Rishi Kapoor, Neetu Singh, Elizabeth Tan, prod. Indie 2009, czas projekcji 120 min.